Napíšte

Podnety od pacientov a verejnosti

Sme zvedaví na Vaše ohlasy a pripomienky… Ak požadujete odpoveď, prosím uvedte aj e-mailový kontakt. Ďakujeme team LSE.

12.3.2009 Dobrý deň, ďakujem za kurz prvej pomoci pre budúcich vodičov, ktorý absolvoval môj syn Martin Blažek 24.10.2008 v Nitre. Vďaka nemu mohol poskytnúť prvú pomoc človeku, ktorý na oslave svojich 50-tych narodenín upadol do bezvedomia, strácal pulz a prestával dýchať. Môj syn – vďaka vedomostiam z Vášho kurzu – mu vedel dať umelé dýchanie a masáž srdca, myslím, že mu tým zachránil život. Ďakujeme a želáme veľa úspechov vo Vašej práci!!!

 

20.7.2007 Chcem sa poďakovať LSE Moravský Svätý Ján, pani Anne Vrabcovej a šoférovi sanitky Peťovi za promptný zásah a poskytnutie primeranej starostlivosti nakoľko sa jednalo o ťažko prístupný terén dňa 26.5. 2007 v Sekuliach pri záchrane pacienta môjho starého otca. Aj keď sa ho zachrániť nepodarilo ich snahu a schopnosti veľmi oceňujem a pekne ďakujem za všetko. Sme veľmi radi, že ich tu v Mor. Sv. Jáne máme. Ešte raz ďakujem.K.

Doplnok: Anna Vrabcová aj Peter Michalisko sú zdravotnícky záchranári

 

17.7.2007 Dobry den prajem. Ja chcem len pochvali tym 112ky je to dost tazka praca najma ked ide o zivot. Sledujem kazdu cast 112ky i doktora D. i doktorku S. Som len dobr.zdravotnik a preto viem co to je i aku zodpovednost nesu. Mam rad 112ku preto chcem pochvalit i tym televizie ze nam umoznuje sledovanie. Laici obvykle nevedia aka je to zodpovednost a uvedomia si to az potom ked sa nieco stane. Neraz som pomohol i privolal 112ku ked ju bolo treba hlavne pre druhych. S pozdravom Dusan

 

28.03.2007 Vážený pán, podporovateľ zo Žiliny. Ste šťastný človek, keď to takto vidíte. Prajem Vám, aby Vám to vydržalo čo najdlhšie. Ak by ste totiž mal odborné znalosti z urgentnej medicíny a lekárskej etiky, prišlo by Vám po zhliadnutí 112-ky špatne.

 

26.03.2007 Chcel by som vyjadriť obdiv nad prácou doktora D. Sledujem každú časť relácie 112 na nemenovanej komerčnej televízii a obdivujem doktora D. s akou ľahkosťou a absolútnym prehľadom rieši často krízové situácie. Viem, že to je iba zlomok z práce vás všetkých, ale nie všetko sa dá zachytiť kamerami a neskôr zostrihať do 30-tich minút. Chcel by som vám všetkým poďakovať za to, čo robíte pre nás, ľudí, bez ohľadu na rasu, pohlavie, či vek. Jednoducho vám patrí môj veľký obdiv. Podporovateľ zo Žiliny.

 

Dobry pocul som ze vasi zachranari bodovali na karpatskej zachrannej sutazi?je to pravda ?a z akej stnice boli?dakujem

 

07.09.2006 Dobrý deň, nezdá sa Vám neetické, že vo fotogalérii, v časti skutočné zásahy je dobre dobre vidieť pacientovi do tváre? ja by som sa asi takto nájsť nechcela. Hlavný lekár: Ospravedlňujeme sa za rozpoznateľnú tvár pacienta, budeme v budúcnosti opatrnejší. Na druhej strane, ak sa on nehanbí, že zneužíva záchrannú službu niekoľkokrát ročne kvôli svojim návykom, tak aj my máme zníženú citlivosť voči nemu. Ďakujeme za návštevu na našej stránke. Viliam Dobiáš

 

20.07.2006 Pan Doktor chcel by som sa opytat ci su niekde fotky vsetkych zamestnanacov .z nejakych akcii? Hlavný lekár: Vďaka za tip, už sme nad tým uvažovali. Budú. Zatiaľ len to, čo je na webe, fotogaléria sa bude postupne rozrastať. Srdečne Viliam Dobiáš

 

19.06.2006 Dobry den, mohly by ste dat do fotogalerie nejake fotky-sanitiek Hlavný lekár: Samozrejme, že áno. Budú pri najbližšej aktualizácii. Srdečne Viliam Dobiáš

 

19.03.2006 Ako potencionálna pacientka v budúcnosti, by som sa chcela informovať či rozšírite pôsobnosť po celej Bratislave, keďže máte najkvalitnejšie služby v danom obore. Zaujímalo by ma kedy a koľko staníc plánujete otvoriť, keďže jediná vaša stanica v Bratislave sa nachádza v Starom Meste. Vopred ďakujem za odpoveď.

Hlavný lekár: Vážená pani – potenciálna pacientka, ďakujeme za kompliment, dúfam, že vyjadrenie je na základe skúsenosti, hoci Vám prajem pevné zdravie, aby ste nemuseli skúšať kvalitu záchranných služieb. V týchto dňoch je tesne pred rozdaním licencií na prevádzkovanie záchranných služieb, takže presne budeme vedieť naše ďalšie stanovištia koncom tohto týždňa. Ešte aj po rozdaní licencií bude priestor na získanie posádok v budúcnosti, pretože časom určite príde k presunom, zanikaniu a rozširovaniu jednotlivých záchranných služieb. V súčasnosti pôsobia v Bratislavskom kraji 3 firmy – záchranné zdravotné služby, podľa neoficiálnych náznakov to vyzerá v najbližšej budúcnosti na 4. Napíšem Vám ihneď po doručení licencií na našu adresu a po nadobudnutí ich právoplatnosti. Pekný týždeň prajem, so srdečným pozdravom h. doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD.