Akcie

03.05.2010 – Rozkoš Rescue 2010

je tradičné celorepublikové súťažné cvičenie pre záchranárov, konalo sa v dňoch 22. – 25. 4. 2010 v okolí vodnej nádrže Rozkoš pri Českej Skalici. Havným organizátorom bola Vodná záchranná služba Náchod o.s. a Zdravotnická záchranná služba Královehradeckého kraje, oblast Východ. Súťaž bola rozdelená do dvoch kategórií: „profi“ a „dobrovolníci“. Súťažilo sa počas nočnej etapy, ktorej program bol hromadná autonehoda a počas dennej etapy, ktorá sa skladala z 11 úloh rozmiestnených v okolí vodnej nádrže Rozkoš a okolí a v meste Česká Skalice.

Z 22 profi tímov sa posádka „Bratislava Ultimate – Slovakia Team“ v zložení Janka Laciková, Bc. Janka Nosková, Bc. Peťo Porubský a Bc. Jarko Izák umiestnila na 1. mieste. Dvaja členovia posádky pracujú pre LSE. Gratulujeme.

03.01.2010 – Nové stanice ZZS

V priebehu decembra 2009 sme začali prevádzku posádok RZP v Trenčíne, Plaveckom Podhradí, Seredi, Bratislave – Vajnory a tiež posádky RLP Nové Mesto n/V. Na jar pripravujeme stanice ZZS v 4 nových lokalitách na základe výsledkov II. kola výberových konaní. Podrobnosti v časti „Pracoviská“

Po výberových konaniach na prevádzku posádok záchrannej zdravotnej služby sme začali prevádzkovať 4 novozriadené Stanice záchrannej zdravotnej služby nasledovne: od 15.9.2009 posádka RZP v Pezinku, od 1.10.2009 posádky RZP v Galante a Trenčíne a od 21.10.2009 posádka RZP v Brezovej pod Bradlom. Vozidlá Ambulancia záchrannej zdravotnej služby sú vybavené podľa Výnosu MZ SR a európskych noriem a kvalifikácia našich zdravotníckych záchranárov je nadštandardná. Vieme poskytovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť hodnú víťazov národných a medzinárodných súťaží záchranárov. Robí nám radosť starať sa o chorých a ranených.

Nová posádka v Pezinku

Dňa 15.9.2009 sme začali prevádzkovať novú posádku Rýchlej zdravotníckej pomoci (RZP) v Pezinku. Pezinok a okolie tak získali rýchlejší prístup k neodkladnej zdravotníckej starostlivosti, pretože doteraz pri potrebe RZP museli čakať na príchod posádky z Bratislavy, prípadne na severe okresu z Horných Orešian. Vedúcim lekárom je MUDr. M. Balko a staničným záchranárom Bc. M. Kostka.

Výborné umiestnenie na súťaži

Posádka RZP v zložení Bc. F. Majerský a Bc. S. Harviš sa umiestnila na 3. mieste v XIX. ročníku súťaže záchranných zdravotných služieb Záchrana 2009 v konkurencii 30 posádok z celého Slovenska. Súťaž sa konala v Leviciach a Vrábloch v dňoch 10.-13.septembra 2009. Ďalšia posádka LSE, M. Školník a M. Deržák skončila na peknom 13. mieste pri svojej prvej účasti na celoslovenskej súťaži. Naše posádky tak opakovane potvrdili vysokú úroveň teoretických vedomostí a praktických zručností.

LSE vyhrala Rallye Rejvíz 2009, 13. ročník medzinárodnej súťaže záchranárskych posádok

V dňoch 28.-31.5.2009 sa v Koutech nad Děsnou v okrese Šumperk konala tradičná súťaž za účasti 87 posádok RZP a RLP z 14 krajín (USA, Kanada, Japonsko, Turecko, ČR, SR, Maďarsko, Poľsko, Slovinsko, Chorvátsko, Belgicko, Holandsko, Grécko, Rakúsko). Posádka v zložení Dr. J. Pavčo, F. Majerský a S. Harviš obsadila 1. miesto v národnej súťaži RLP s najvyšším počtom bodov zo všetkých súťažiacich (29 posádok v súťaži RLP a 87 celkove). Posádka RZP, M. Červenková a P. Šiška obsadili 13. miesto v národnej súťaži RZP (29 súťažiacich posádok). Zastúpenie sme mali aj na iných postoch: dr. Bulíková bola odborným garantom a rozhodcom na jednej úlohe, Dr. Dobiáš je hlavným rozhodcom medzinárodnej súťaže, J. Kojš bol v organizačnom štábe a dodali sme aj 2 figurantov do hliadky Červeného kríža a na post veliteľa zásahu (Z. Markuseková, J. Dobiáš). Zoznamy účastníkov, situácie a výsledková listina podrobne na www.rallye-rejviz.cz.

Jablonecká Rescue Ski 8.-10.1.2009

Posádka LSE v zložení M. Červenková, A. Pastirčíková, J. Svetlák a M. Ondrovič (HaZZ Pezinok) obsadila 14. miesto z 30 účastníkov z ČR a SR na súťaži, ktorá sa ako jediná koná v skutočne zimných podmienkach. Deväť situácií v nočnej a dennej etape, denný okruh mal 9 km pri -15 st. Celzia od 9,00 do 17,00 h. Umiestnenie je lichotivé, pretože zdravotnícki záchranári získali viac bodov ako niektoré posádky RLP. Situácie: utopené dieťa, otvorené poranenie brucha, hromadná bitka, dopravná nehoda, bodné poranenia nožom, ošetrenie amputátu, AIM a test (107 bodov zo 120). Na situácii dopravná nehoda bola posádka LSE prvá s najväčším bodovým ziskom a pri pacientovi z AIM získali tiež plný počet bodov.

„Ski Rescue bola na vysokej úrovni. Naučili sme sa niečo nové, a to čo sme nevedeli alebo pozabudli už vieme a do konca života to nezabudneme! Spolupráca medzi nami bola veľmi dobrá, každý sme svojou troškou prispeli k dobrému zvládnutiu tejto náročnej súťaže. Po súťaži sme boli príjemne unavení aj napriek omrznutým prstom na nohách.“.

06.01.2009 Do sekcie galéria/zásahy pribudol nácvik zásahu pri preborení ľadu. Nacvičovali hasiči z Pezinka, posádka LSE asistovala pre prípad potreby a zároveň sme precvičovali súčinnosť pri špecifickom druhu technicko-zdravotníckeho zásahu.

28.-30.11.2008 Lesnica. Záchranárskej súťaže posádok RZP sa zúčastnilo 20 posádok. Posádky LSE – Life Star Emergency obsadili 2. miesto (F. Majerský, S. Harviš, M. Ferencik) a 12. miesto (M. Kostka, M. Školník, E. Kabinová). Firma je hrdá na záchranárov, ktorí sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v rôznych súťažiach.

26.-28.10.2007 sa konal V. ročník súťaže posádok RZP Lesnica Bike Rescue 2007. Za LSE sa zúčastnila naša posádka, ktorá súťaž vyhrala v zložení: M. Bača, M. Ferencik, S. Harviš a F. Majerský. Sme na nich nesmierne hrdí, pretože rovnako kvalitne pracujú aj v skutočnom živote pri každodennej starosltivosti o pacientov.

17.09.2007 V Žiline sa v dňoch 13.-16.9.2007 konal XVII. ročník celoslovenskej súťaže posádok záchranných služieb. V kategórii RLP (posádky s lekárom) zvíťazila naša posádka v zložení: MUDr. T. Bulíková, vedúci lekár stanice ZZS v Senci a zdravotnícki záchranári z bratislavskej stanice S. Harviš a F. Majerský. Posádka RZP z Pezinka, Z. Mišíková a P. Belanský skončili na 14. mieste v konkurencii 26 posádok. V rámci XI. kongresu urgentnej medicíny bola uvedená do života prvá slovenská učebnica urgentnej medicíny pre lekárov. Z desiatich autorov traja pracujú ako lekári – záchranári vo farbách LSE (T. Bulíková, M. Balko a V. Dobiáš – editor). Viac vo fotogalérii.

12.07.2007 Dňa 1.5.2007 začala LSE – Life Star Emergency, spol. s r.o. poskytovať Dopravnú zdravotnú službu prostredníctvom vlastného dispečingu v časti Bratislavy, v okresoch Malacky a Pezinok. Preprava klientov do a zo zdravotníckych zariadení na vyšetrenie a liečbu sa vykonáva vtedy, ak nie je počas prevozu potrebné ošetrovanie zdravotníckym pracovníkom.

4.07.2007 Po úspešnom ukončení štúdia boli promovaní vôbec prví bakalári odboru zdravotnícke záchranárstvo na Slovensku (a v Európe), medzi nimi aj traja naši pracovníci: Bc. L. Fabšičová, Bc. J. Ďurej a Bc. R. Hríbik. Na budúci rok budeme mať ďalších bakalárov. Je to najvyššie špecializované vysokoškolské vzdelanie pre záchranné zdravotné služby.

26.03.2007 I. ročník súťaže posádok RZP Karpatská rescue 2007 sa uskutočnila spolu s odborným seminárom v dňoch 22. 3. – 24. 3. 2007 v Borinke pri Bratislave. Posádka LSE zo Stanice RZP Bratislava – Staré mesto obsadila 2. miesto (víťazná posádka bola z Liberca, ČR) a stala sa v premiérovom ročníku najlepšou slovenskou posádkou súťaže. Mená členov posádky Miroslav Bača a František Majerský.

06.11.2006 Od 1.10.2006 bola na Stanici záchrannej zdravotnej služby v Pezinku posádka Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) doplnená o nepretržitú službu lekárov a zmenila sa tým na posádku Rýchlej lekárskej pomoci (RLP). K zmene prišlo preto, aby aj okres Pezinok mal k dispozícii posádku s lekárom tak ako okolité okresy s rovnakým počtom obyvateľov. Doteraz prichádzala v prípade potreby posádka RLP zo Senca čo predlžovalo čas do poskytnutia pomoci.

23.09.2006 Účasť na celoslovenskej súťaže posádok záchranných služieb v Nitre.

22.08.2006 Aby ste videli, že pracujeme ako včeličky. Za polrok a júl spolu bolo pacientov už VIAC AKO 5 000. Ďakujem veľmi pekne všetkým, čo každý mesiac zbierajú údaje a dávajú do tabuliek. V.D.

06.07.2006 Poďakovanie posádke Life Star Emergency za pomoc z časopisu Senecko. V službe boli MUDr. K. Zemanovská, zdravotnícky záchranár O. Marák a vodič Š. Herceg zo Stanice ZZS Senec.

30.05.2006 V dňoch 25. a 26.5.2006 sa v obci Zlaté Hory, okr. Jeseník konal 10. ročník súťaže záchranárskych posádok zo 14 krajín Európy, Ázie a Ameriky (www.rallye-rejviz.cz). Posádka LSE zo Stanice Pezinok v zložení P.Belanský – vedúci posádky, Z. Mišíková – záchranárka a vodič, M. Kostka -záchranár vyhrala súťaž posádok RZP (bez lekára) a v celkovom hodnotení posádok s lekárom aj bez lekára obsadila 4. miesto z 33 zúčastnených. V medzinárodnej súťaži z 32 posádok len jedna získala viac bodov ako naša posádka. Lekár LSE Dr. Dobiáš bol hlavným rozhodcom medzinárodnej súťaže, v ktorej rozhodovali odborníci z USA, Kanady, Grécka, Japonska, Španielska, Talianska, Holandska, Rakúska, Slovinska, Poľska, Maďarska, Čiech. Národnú súťaž (ČR a SR) vyhrala posádka RLP Třebíč, medzinárodnú súťaž posádka Viedenskej záchrannej služby. Najbližšia súťaž záchranárskych posádok bude v septembri v Nitre (www.zachrananitra.sk)