Ocenení lekári

Záchranár z Hornej Nitry vstúpil do siene slávy urgentnej medicíny.

Najväčší stres zažíva Štefan Svitok pri oživovaní dieťaťa a pri nehodách s ťažkými zraneniami. Za viac ako tridsať rokov zachránil stovky životov.

Celý článok si môžete prečítať TU

 

fotka Svitok

 

Vážený pán doktor Svitok,

dovoľte mi, aby som Vám vo svojom mene ako aj v mene kolektívu spolupracovníkov úprimne zablahoželal k významnému udeleniu „NÁRODNEJ CENY ZZS“ za celoživotne dielo v záchrannej službe a za prínos a rozvoj v odbore Urgentná medicína.

Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať za Vaše pracovné zanietenie, s ktorým ste pristupovali k plneniu svojich povinností. Zároveň Vám srdečne a s radosťou ďakujem za Vašu dlhoročnú prácu v našej spoločnosti Life Star Emergency spol. s r. o.. Veľmi si ceníme Vašu profesionalitu a pomoc pri vedení našich staníc ZZS.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a ešte raz Vám blahoželáme a do ďalšieho činorodého života Vám prajeme pevné zdravie, veľa osobných a pracovných úspechov.

S úctou

Miroslav Micski
konateľ


 

dobias_ocenenie

dobias_lekar

Čo pre vás znamená byť top lekárom?
Veľa som nad tým rozmýšľal, keď som sa dozvedel, že som jedným z tých, ktorí sa objavia medzi top lekármi na Slovensku. Je to pre mňa mimoriadna pocta, pretože moje ocenenie je výsledkom hlasovania širokého spektra medicínskych odborníkov, ale tiež pacientov. Zároveň je to záväzok do budúcnosti, aby som si toto ocenenie zaslúžil aj svojou prácou v budúcnosti…

Aká bola vaša motivácia, keď ste sa rozhodli
pre štúdium medicíny?
V tomto som úplne atypický príklad. Mnohí hovoria, že sa pre štúdium medicíny rozhodli, aby mohli iným pacientom pomôcť s problémami, ktoré zažili pri svojich blízkych a rodine. U mňa to bolo úplne inak. Vždy som chcel byť skôr pilotom alebo novinárom.

Celý rozhovor s oceneným lekárom si môžete prečítať tu:

noviny